LG onorează participanții paralimpici din Tokyo la Jammu

Ea a fost singura femeie arcașă din țară care a participat la Tokyo Paralympics. Complexul Sportiv Shrine Boards a produs sportivi de standarde naționale și internaționale în diferite discipline sportive, inclusiv tir cu arcul, atletism, judo, tir și badminton, care au prezentat rezultate promițătoare în diverse competiții. Academia de tir cu arcul SMVDSB este acreditată în cadrul Khelo India de Ministerul Uniunii pentru Afaceri ale Tineretului și Sportului, a spus purtătorul de cuvânt.

Credit reprezentativ pentru imagine: Flickr
  • Țară:
  • India

Jammu și Kashmir Locotenent-guvernator Manoj Sinha sâmbătă a onorat Tokyo Participanți paralimpici - Rakesh Kumar și JyotiBaliyan - aici și le-am urat succes în evenimentele viitoare, a spus un purtător de cuvânt oficial.

Cei doi para arcași ai Shri Mata Vaishno DeviShrine Board's Complex sportiv a participat la Tokyo recent încheiat Paralimpice.

Guvernatorul Lt, care este, de asemenea, președintele Shri Mata Vaishno Devi Shrine Board, în timp ce felicita duo-ul, a declarat că sprijinul acordat sportului este apreciat și este o chestiune de mândrie pe care jucătorii au hrănit-o la SMVDSports Complex sunt punereaJammu și Kashmir pe harta lumii.

Kumar este originar din Katra și Baliian aparține lui Uttar Pradesh, dar a fost instruit la consiliul Shrine Complex sportiv ,Fiecare , în ultimii patru ani. Ambii arcași au fost instruiți sub îndrumarea antrenorului KuldeepVedwan la complexul sportiv.

Kumar și-a început călătoria cu tirul cu arcul în 2017 de la Shri Mata Vaishno DeviShrine Board Complex sportiv și a câștigat prima medalie de aur pentru echipa sa din lume Turneu de clasare desfășurat în Republica Cehă în 2018 și pe locul 10 în Asia Jocuri 2018.

Mai devreme, el a adunat aur sub Cupa Fazza Lume Turneu de clasare desfășurat la Dubai în februarie 2021.

Baliyan a obținut locul 17 în lume Campionat desfășurat în Țările de Jos și a câștigat medalia de argint în cadrul Cupei Fazza Lume Turneu de clasare desfășurat la Dubai în februarie 2021. A fost singura femeie arcaș din țară care a participat la Tokyo Paralimpice.

Complexul sportiv al Shrine Board a produs sportivi de standarde naționale și internaționale în diferite discipline sportive, inclusiv tir cu arcul, atletism, judo , tir și badminton care au dat rezultate promițătoare în competiții variate.

SMVDSB Archery Academy este acreditată sub Khelo India de către Ministerul Uniunii de Tineret și Sport , a spus purtătorul de cuvânt.

(Această poveste nu a fost editată de personalul Top News și este generată automat dintr-un flux sindicalizat.)